Logomuz neyi temsil ediyor?

Belki merak eden olmuştur düşüncesi ve biraz da konu ile ilgili algıyı bizim oluşturmamız amacıyla logomuzun anlamı konusuna açıklık getirelim dedik.

Adımızdan anlaşılacağı üzere Gocayörük blog sayfası ve markası çıkış olarak yörüklük kavramından yola çıkarak, geçmişimizi bugün ile bağlayıp geleceğe daha iyi şeyler bırakmak fikriyle yola çıktı. Bu anlamda yörüklüğü temsil eden en önemli nesnelerden birisi olan canlı sarı veya parlak turuncu renkteki yörük şalı bize ilham kaynağı oldu.

 

      Yörük Şalı Örnek Gösterimler.

Not:

    Fotoğraflar sadece yörük şalı gösterimi amaçlıdır. Siyasi veya içeriğindeki kişiler üzerinden herhangi bir mesaj vermek amacı taşımamaktadır. Google aramalarında çıkan sonuçlardan alınmıştır.

Yörük erkeklerinin boyunlarına dolayıp, veya omuzlarından sırtlarına doğru salarak kullandıkları bu şalı ikonlaştırarak kendimize amblem yaptık ve modern bir yazı karakterli type ile bütünleştirip logomuzu oluşturduk. Böylece logomuz ortaya çıkmış oldu.

Kurumsal rengimizi de oluşturan renk olarak logomuzda yine yörük şalının yukarıda yazdığımız renginden esinlenerek canlı bir turuncu renk tercih edildi. Biraz koyu bir turkuaz renkle de ikincil kurumsal renk belirlenerek Türklere ait geçmiş biraz daha belirginleştirildi.